Szczegóły wyjazdu 2014/2 - Mistrzostwa Polski - klasyk i sztafety

informacje wyłącznie dla zawodników UKS ZSZ-Jedynka Jastrzębie-Zdrój

mapaNDW

 

Termin i miejsce

Mistrzostwa Polski odbędą się w dniach 20.09 (klasyk) i 21.09.2014r. (sztafety) w Nowym Dworze Wejherowskim (woj.pomorskie).

informacje ogólne

Są to zawody wyłącznie dla zawodników od kategorii KM16, posiadających licencję sportową PZOS.

W sobotę planowany jest bieg klasyczny w wymagającym fizycznie morenowym terenie na mapie w skali 1:15000, natomiast w niedzielę odbędą się sztafety. Organizatorzy udostępili starą mapę terenu, na której widać, że nie jest on jakoś specjalnie skomplikowany i wyjątkowo trudny (taka Kyndra i Szwajcaria Czyżowicka x5). W biegu klasycznym długie przebiegi i spore przewyższenia preferować powinny typowych długodystansowców, ale już na sztafetach może być ciekawie. Jest spora szansa, że wystawimy po raz pierwszy w historii dwa składy - obieganych już na sztafetach juniorów i debiutujących weteranów.

zgłoszenia

INFO Lista zgłoszonych zawodników
 Opłaty startowe, ze względu na wysoką rangę zawodów, również są wysokie. Ważne jest więc, aby wszyscy do 6.09.2014r., a więc dzień przed jedynym terminem zgłoszeń, potwierdzili chęć wyjazdu.
 
Piszcie na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Lista wstępnie zgłoszonych zawodników z naszego klubu znajduje się tutaj:
 
- lista startowa na KLASYK - 20.09.2014r. - sobota
 
Na liście nie ma osób, którym nie wykupiliśmy licencji. Jeśli są takie osoby bez licencji, które chciałyby pojechać na te zawody, to proszę o wcześniejsze zgłoszenie tego faktu (najlepiej do końca sierpnia), aby był czas na jej wyrobienie. Zawodnicy, którzy nie potwierdzą chęci udziału w zawodach do 6.09.2014r. nie zostaną ostatecznie zgłoszeni do zawodów (usuniemy ich z listy zgłoszeniowej w dniu 7.09).
 
Na dzień 16.08.2014r. udziału nie potwierdzili jeszcze (wykaz obejmuje osoby, które wcześniej zgłosiły już wstępną chęć wyjazdu): Harasymiuk Kinga, Szewczyk Jakub, Pasek Marcin, Makuła Martyna, Masztalski Paweł, Masny Krzysztof, Bodzek Krzysztof.

Zbiórka i transport

Klub nie organizuje zbiorowego transportu - dojazd indywidualny.

Zbiórka w miejscu zakwaterowania - sobota 20.09.2014r. godz.12:00, Zbychowo (woj.pomorskie), ul.Żwirowa 6,

Juniorzy, na wniosek z prośbą rodziców (może być mailem), mogą zostać prywatnie, bezpłatnie dowiezieni na miejsce zbiórki przez trenera. Trener wyjeżdża spod domu w piątek o 13:30. Seniorzy i weterani mogą się zorganizować własnym samochodem lub skorzystać z publicznego transportu Polskiego Busa lub PKP (w obu przypadkach są bezpośrednie połączenia z Katowic do Gdańska). W przypadku jazdy busem lub pociągiem prezes może odebrać zawodników z dworca w Wejherowie.

noclegi

 

Śpimy w domu, który wynajęliśmy w całości na wyłączność dla zawodników naszego klubu i kilku innych zawodników ze Śląska. W domu jest miejsce dla 12 osób. Na wszelki wypadek wszystkich proszę o zabranie śpiworów.

Warunki możecie sprawdzić na stronie internetowej: galeria właściciela

 

 Wyżywienie

Każdy musi się zaopatrzyć w suchy prowiant lub mieć pieniądze na jedzenie. Jedynie juniorzy mają zapewniony przez klub obiad w sobotę i niedzielę.

CO zabrać?

Rzeczy do biegania: buty z odpowiednią podeszwą (najlepiej też zapasowe), strój klubowy albo własny (długie spodnie, długi rękaw), po 3 pary skarpet, kto ma to również: kompas, czip, opisownik, ochraniacze. Nowi zawodnicy stroje będą mieli dopiero w październiku (szyją się), kompasy i czipy dostarczy trener.

Rzeczy osobiste: czapka (ciepła, nie z daszkiem), lekka kurtka, polar lub ciepła bluza, bielizna na każdy dzień, klapki do chodzenia po domu i pod prysznic.

Przybory toaletowe: ręcznik, kubek, szczoteczka do zębów, pasta, mydło i szampon lub żel pod prysznic.

Przybory do jedzenia: kubek, łyżka, widelec, nożyk

koszty

Wyjazd będzie kosztował klub ok. 1000 zł (noclegi 240, wyżywienie 400, opłaty startowe 360)

Juniorzy dopłacają do całego wyjazdu 30 zł - w ramach tego mają zapewniony transport, noclegi, 2 obiady i opłaty startowe

Dorośli dopłacają 20 zł - w ramach tego mają zapewnione noclegi i opłaty startowe

Dopłatę do wyjazdu proszę uregulować a miejscu zbiórki.

kontakt

Wszelkie pytania, potwierdzenia chęci wyjazdu i inne problemy kierujcie na pocztę elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Szczegóły wyjazdu 2014/0 - POBINO

informacje wyłącznie dla zawodników UKS ZSZ-Jedynka Jastrzębie-Zdrój

TERMIN i Miejsce

11.09.2014r. - Gliwice Park Chrobrego

informacje ogólne

POBINObanerZawody z cyklu POBINO są treningowymi zawodami, od kilkudziesęciu już lat organizowanymi społecznie w czwartkowe popołudnia przez Andrzeja Wysockiego i jego przyjaciół. Zawodnicy potwierdzają obecność na papierowych kartach startowych zazwyczaj przepisując kredkami litery z punktu kontrolnego, ale zdarza się, że czasem za pomocą klasycznych perforatorów. Punkty kontrolne nie są standardowe, jak na klasycznych zawodach (tzn. nie ma stojaków + lampionów 30x30cm), ale wyposażone są w lampiony mniejsze (15x15cm) lub biało-czerwone kartki przymocowane do drzewa. Mapy używane na tych zawodach kreślone są zazwyczaj przy użyciu symboli IOF, ale cechują się znacznym stopniem generalizacji, szczególnie w odniesieniu do roślinności - brak jest na mapach granic kultur, obszarów o słabszej przebieżności czy wykrotów. Kategorie na tych zawodach nie są wydzielone ze względu na płeć, ale poziom umiejętności - najłatwiejszą i najkrótszą trasę ma kategoria A, średniotrudną B, a najtrudniejszą i najdłuższą C. Równolegle z trasami dla biegaczy organizator przygotowuje również trasy na orientację dla rowerzystów (POKINO), wic jeśli ktoś chce potrenować orientację rowerową może to zrobić również tutaj.

zgłoszenia

INFO Lista zgłoszonych zawodników
 
Organizator przyjmuje mailowo zgłoszenia do wtorku poprzedzającego kolejną edycję, więc proszę aby wszyscy, którzy chcą się wybrać na ten trening, zgłosili mi ten fakt do tegoż wtorku do godziny 20:00, tak abym miał czas wysłać zbiorcze zgłoszenie.
 
Piszcie na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 1. Mastela Rafał (C)

transport

Na te treningowe zawody każdy dojeżdża we własnym zakresie. Młodzież i dzieci, które chciałyby wziąć udział w tych zawodach a nie ma ich kto zawieźć na miejsce zbiórki mogą, za pisemnym wnioskiem z prośbą rodziców (może być mailem), zostać prywatnie podwiezione na miejsce zbiórki przez trenera, który zazwyczaj ma kilka miejsc wolnych w swoim samochodzie (trener na te zawody zawsze wyjeżdża o 17:00 z parkingu pod Zespołem Szkół Zawodowych i nie pobiera opłat za przejazd :). W przypadku większej ilości chętnych klub organizuje transport busem.  Proszę wziąć pod uwagę fakt, iż z zawodów tych zwykle wracamy grubo po godzinie 20:00.

Miejsca zbiórki dla zawodników UKS ZSZ-Jedynka na POBINO 2014 są identyczne jak miejsca zbiórki dla wszystkich uczestników tych zawodów i są wyszczególnione w regulaminie tych zawodów 

 CO zabrać?

Rzeczy do biegania: osobne buty do biegu z odpowiednią podeszwą, strój klubowy albo własny (długie spodnie, długi rękaw), mały ręcznik, skarpety i slipy na zmianę, kto ma to również: kompas, ochraniacze.

Rzeczy dodatkowe: legitymacja szkolna, coś do picia i jedzenia, czapka (ciepła, nie z daszkiem), lekka kurtka, polar lub ciepła bluza.

koszty

Klub nie ponosi w przypadku tych zawodów kosztów wpisowego (zawody są dla wszystkich uczestników darmowe), noclegów i wyżywienia, a transport obciąża kasę klubu dopiero w przypadku organizowania busa, ktrego koszt wynosi ok.300 zł

Dzieci i ucząca się młodzież dopłacają w przypadku transportu busem 5 zł.

Dorośli dopłacają do busa 10 zł.

Dopłatę do wyjazdu można uregulować wyłącznie gotówką podczas wyjazdu.

kontakt

Wszelkie pytania, potwierdzenia chęci wyjazdu i inne problemy kierujcie na pocztę elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.